OZUBENÁ KOLA, OZUBENÉ HŘÍDELE A PASTORKYJAK VYRÁBÍME OZUBENÁ KOLA A HŘÍDELE?

I když se to na první pohled nezdá, je tvar ozubeného kola v závislosti na jeho použití velmi složitý. Samotná výroba je proto poměrně složitým technologickým procesem, u kterého je klíčovým prvkem přesnost. I proto každý vyrobený díl prochází v CZ-AUTO náročným a propracovaným systémem měření a kontrol, pro který jsme vypracovali vlastní specializovaná pracoviště. Vzhledem k rozdílnému finálnímu užití ozubených kol se i jejich výroba liší v produktivitě, náročnosti na přesnost, na výši vstupních výrobních nákladů, ale také nárocích na speciální stroje.  CZ-AUTO používá k výrobě ozubených kol a hřídelí s ozubením moderní technologie významných světových výrobců. Ozubená kola v CZ-AUTO vyrábíme především z oceli, dokážeme ale pracovat i s celou řadou jiných materiálů.

BROUŠENÍ OZUBENÍ NA BRUSKÁCH ODVALOVACÍM ZPŮSOBEM
Tato velmi produktivní technologie umožňuje brousit ozubení osmi řízenými osami. Pracuje na principu plynulého broušení ozubení odvalováním, při současném tangenciálním pohybu obrobku. Moderní brousící zařízení produkuje ozubení ve vysoké kvalitě a přesnosti. Měření dílů je zajištěno na specializovaném pracovišti kontroly.

Modul 1 – 7
Úhel sklonu zubu +/- 45
Průměr hlavové kružnice 320
Šířka ozubení 150
Délka dílce mezi hroty 430
Hmotnost dílce vč. přípravku 25 kg
Modifikace podélná, příčná
Stupeň přesnosti 5 DIN

PROČ OZUBENÁ KOLA OD CZ-AUTO?

Naše výrobky dodáváme do leteckého a energetického průmyslu, kde jsou součástí složitých strojních zařízení (reduktory, převodové skříně, motory). I z těchto důvodů je výroba ozubených kol a hřídelí extrémně náročná na přesnost.

Kvalita použitých materiálů, pečlivý monitoring v průběhu celého výrobního procesu a následná důsledná kontrola každého výrobku je pro nás samozřejmostí. Každý z vyrobených dílů u nás prochází pečlivým kontrolním procesem.

Pro tyto účely disponujeme vlastním specializovaným pracovištěm. Více informací o systému řízení jakosti v CZ-AUTO najdete zde.

Naše společnost je certifikována podle evropských standardů a úzce spolupracuje s Úřadem pro civilní letectví v oblasti dodávek do leteckého průmyslu. Disponujeme oprávněním od Úřadu pro civilní letectví pro výrobu a opravy letecké techniky. Jsme také členem Svazu českého leteckého průmyslu.

Zajímají vás další důvody, proč se v případě výroby ozubených kol a hřídelí obrátit právě na CZ-AUTO? Přečtěte si o našich dalších konkurenčních výhodách.


MÁTE ZÁJEM O  BLIŽŠÍ INFORMACE? KONTAKTUJTE NÁS!

OZUBENÁ KOLA A HŘÍDELE OD CZ-AUTO

ZAMĚŘENO NA LETECKÝ A ENERGETICKÝ PRŮMYSL

Ve výrobě ozubených kol, ozubených hřídelí a pastorků máme desítky let zkušeností. Produkty, jejichž výroba je extrémně náročná zejména na přesnost, dodáváme společnostem pohybujícím se převážně v leteckém a energetickém průmyslu. Výrobní technologie je postavena na CNC soustružení, frézování ozubení odvalovacím způsobem, nebo CNC obrážením, dále pak s následným tepelným zpracováním a konečným finálním CNC broušením ozubení, a to buď ozubení s přímými, nebo šikmými zuby.


KDO JSME


CZ-AUTO je součástí společnosti Česká zbrojovka a.s, významné  české strojírenské firmy, která má více než osmdesátiletou historii a zkušenosti v oblasti obrábění. Česká zbrojovka a.s. se zaměřuje především na výrobu ručních palných zbraní, které exportuje do 90ti zemí světa. Významnou součástí výrobního programu České zbrojovky a.s. jsou i dodávky pro automobilový a letecký průmysl, které jsou zastřešeny značkou CZ-AUTO.

V oboru automotive se pohybujeme již od roku 1999 a řadíme se k předním českým společnostem s výrazným mezinárodním přesahem.

Působíme jako Tier 2 dodavatel, který je certifikovaný pro automobilový průmysl. Více informací o CZ-AUTO najdete na této stránce.