Výroba CZ-AUTO má nový CNC soustruh

15.3.2017

CZ-AUTO obnovuje svůj technologický park. Novým přírůstkem ve výrobě se stal dvouosý univerzální CNC soustruh CLX – 450 z produkce německé společnosti DMG MORI.

„Jde o náhradu za starší CNC technologie z 90. let, do kterých se už nevyplatí investovat. Konkrétně jde o stroje SPT 16 a SPR 63, u kterých by byla nutné pro další provoz kompletní generální oprava,“ uvedl Vítězslav Miloš, vedoucí technické kanceláře CZ-AUTO.

CLX – 450 s ustavovací plochou pět metrů čtverečních je vysoce kvalitní produkční CNC soustružnický stroj s širokou škálou možností výroby. V CZ-AUTO najde uplatnění zejména v rámci kooperační výroby (především ozubených kol), počítá se s ním také pro produkci širokého segmentu soustružených dílů letecké výroby.

Samotná technologie má několik nových technologických cyklů jako například Easy Tool Monitoring. Ten nabízí okamžité zastavení posuvů (zastavení do jedné sekundy), prevenci škod díky řízenému zastavení vřetena a os při zlomení nebo přetížení nástroje nebo automatizované stanovení zatížení pro soustružnické, frézovací a vrtací operace.

CLX – 450 dále nabízí diferenční tlakové upínání u hlavního vřetene, systémy přímého odměřování (X/Y), proměřování nástroje, součástí jsou také dopravník třísek se shozem dozadu, automatické dveře, zařízení na odebírání obrobků a NC koník.

Kromě moderního designu vyniká nová řada od DMG MORI také multi-touch panelem a 3D řídicí technologií, díky které je možné například předem simulovat obrábění. Umožňuje také přímý import souborů DXF do NC řídicího systému, má rozšířenou kapacitu 4 GB s možností dalších 8 GB přídavné paměti.

Hlavní znaky:

  • 3D-řídicí technologie s DMG MORI SLIMline® Multi-Touch
  • rychloposuv (X- / Z-osa) 30 m/min
  • zásobník s 12 nástrojovými stanicemi VDI40 (6 míst pro BT nástroje)
  • vysoce dynamický pohon vřetena s výkonem 25,5 kW, 426 Nm (při 40 % zatížení) a 4.000 min-1
  • použití lineárních ložiskových vedení ve všech osách – velikost 45 mm
  • průchod tyče ø 80 mm (v základním provedení)
  • Y osa ± 60 mm pro frézování (opčně)

clx-450-dmg-mori

 

Tags: