Na Automechanika Chicago zavítá i CZ-AUTO

14.7.2017

Koncem července proběhne v americkém Chicagu další ze série výstav Automechanika. Svůj stánek zde bude mít také CZ-AUTO. Svou prezentaci hodlá v Chicagu postavit zejména na svých technologických a kapacitních možnostech. Součástí expozice bude i představení dalšího výrobního programu divize, a to produkce ozubených kol.

CZ-AUTO patří ve svém oboru k předním výrobcům dílů tzv. fitinků pro klimatizační jednotky automobilů. Díky roční produkci okolo 30 milionů těchto produktů patří mezi dva největší výrobce v Evropě. Prosadit se hodlá firma z Uherského Brodu také v zámoří, kde bude vystavovat vůbec poprvé.

Veletrh v Chicagu proběhne ve dnech 26. – 29. července. CZ-AUTO najdete u stánku číslo 2510.

NACE_logo

Plánujete se zúčastnit veletrhu Automechanika ve Chicagu a rádi byste navštívili také náš stánek? Zarezervujte si schůzku předem na e-mailu info@cz-auto.com

Chcete se dozvědět více o naší společnosti? Prostřednictvím videa nahlédněte přímo do naší výroby nebo si prostudujte naše webové stránky. Můžete si, také přečíst článek z magazínu Český export o našich obchodních úspěších na severoamerickém trhu.

 „Severoamerický trh je pro nás nesmírně zajímavý. Z hlediska tržeb zde představují naše dodávky celou třetinu z produkce fitinků. Navíc cítíme zde oživení, máme rozjednané slibné kontrakty. Očekáváme, že se nám zde v tomto roce podaří navýšit tržby o zhruba 5 až 10 procent,“ uvádí Jaroslav Hruška, ředitel CZ-AUTO.

Specializovaná divize České zbrojovky spoléhá na to, že pro výrobce klimatizačních systémů, jsou USA perspektivním trhem. „Odhaduje se, že dodávky pro topení, větrání a klimatizace dosahují na trhu v USA asi 2,5 miliardy USD, což představuje kolem 20 procent světové produkce. Přibližně 60 procent trhu připadá na HVAC systémy osobních vozidel, očekává se, že v budoucnu poroste zájem o klimatizace zejména pro lehká užitková vozidla,“ dodává Hruška.

CZ-AUTO se specializuje zejména na velkovýrobu, větší část její výroby je tedy plně automatizovaná. Firma disponuje moderními výrobními technologiemi od významných světových výrobců CNC obráběcích technologií. „Pro hromadnou výrobu využíváme transférové obráběcí stroje Hydromat od společnosti Pfiffner, v případě středně velkých sérií pak německé obráběcí stroje Chiron,“ uvádí Hruška. Kromě specializace na CNC obrábění společnost disponuje také širokou škálou dalších technologií, které umožňují celou řadu dokončovacích procesů.

CZ-AUTO má velmi dobré zkušenosti se zakázkami do celého světa. „Kromě České republiky dodáváme naše výrobky i do USA, Kanady, Argentiny, Francie, Maďarska, Rumunska, Německa, Rakouska, Polska, Turecka, Indie, Thajska nebo Číny,“ vyjmenovává jednu z významných konkurenčních výhod ředitel CZ-AUTO.