CZ-AUTO míří potřetí za sebou vystavovat do Stuttgartu

2.6.2017

Po loňském úspěšném vystoupení na veletrhu Global Automotive Components and Supliers (GACS), míří CZ-AUTO do Stuttgartu i letos. Jeden z nejvýznamnějších evropských veletrhů v oblasti automotive bude probíhat ve dnech 20. – 22. června.

CZ-AUTO se bude ve Stuttgartu prezentovat už potřetí v řadě za sebou. „Pravidelně se nám zde daří nacházet nové partnery, navazovat nové obchodní příležitosti a vztahy. Zároveň se zde setkáváme se všemi našimi stávajícími klíčovým partnery případně se subjekty, se kterými jsme dlouhodobě v kontaktu,“ uvádí Jaroslav Hruška, ředitel CZ-AUTO. Firma z Uherského Brodu bude k vidění v hale číslo 3, číslo stánku je 4426.

banner-gacs-2017

Na GACS hodlá CZ-AUTO prezentovat především svůj klíčový výrobní program, a to je výroba fitinků pro klimatizační jednotky automobilů. V tomto segmentu patří k předním výrobcům. Jen v loňském roce vyrobilo CZ-AUTO okolo 30 milionů těchto hliníkových součástek. Nezůstane však jen u této prezentace. CZ-AUTO plánuje v Německu poprvé představit také další ze svých výrobních zaměření, a to produkci ozubených kol a hřídelí.Ve výrobě ozubených kol, ozubených hřídelí a pastorků máme desítky let zkušeností. Produkty, jejichž výroba je extrémně náročná zejména na přesnost, dodáváme společnostem pohybujícím se převážně v leteckém a energetickém průmyslu, kde jsou součástí složitých strojních zařízení (reduktory, převodové skříně, motory). Naše produkty ale dodáváme také do celé řady jiných průmyslových odvětví. Ozubená kola od CZ-AUTO jsou tak součástí různých převodovek navijáků, převodovek pro speciální průmyslové aplikace, najdete je také v různých dopravnících, převodech motocyklů, čerpadlech, kompresorech, lisech apod.,“ upřesňuje Hruška.

CZ-AUTO disponuje moderními výrobními technologiemi od významných světových výrobců CNC obráběcích technologií. „Pro hromadnou výrobu využíváme transférové obráběcí stroje Hydromat od společnosti Pfiffner, v případě středně velkých sérií pak německé obráběcí stroje Chiron,“ uvádí Hruška. Kromě specializace na CNC obrábění společnost disponuje také širokou škálou dalších technologií, které umožňují celou řadu dokončovacích procesů.

CZ-AUTO má velmi dobré zkušenosti se zakázkami do celého světa. „Kromě České republiky dodáváme naše výrobky i do USA, Kanady, Argentiny, Francie, Maďarska, Rumunska, Německa, Rakouska, Polska, Turecka, Indie, Thajska nebo Číny,“ vyjmenovává jednu z významných konkurenčních výhod ředitel CZ-AUTO.

 

O CZ-AUTO
CZ-AUTO je součástí společnosti Česká zbrojovka a.s, významné  české strojírenské firmy, která má více než osmdesátiletou historii a zkušenosti v oblasti obrábění. Česká zbrojovka a.s. se zaměřuje především na výrobu ručních palných zbraní, které exportuje do 90ti zemí světa. Významnou součástí výrobního programu České zbrojovky a.s. jsou i dodávky pro automobilový a letecký průmysl, které jsou zastřešeny právě značkou CZ-AUTO.

V oboru automotive se CZ-AUTO pohybuje již od roku 1999. Působí jako Tier 2 dodavatel, který je certifikovaný pro automobilový průmysl. V leteckém průmyslu CZ-AUTO působí již více než 40 let. Pro práci v této oblasti je společnost certifikována podle evropských standardů a úzce spolupracuje s českým Úřadem pro civilní letectví.
CZ-AUTO disponuje oprávněním od Úřadu pro civilní letectví pro výrobu a opravy letecké techniky. Je také členem Svazu českého leteckého průmyslu. Více informací o CZ-AUTO najdete na této stránce.

O veletrhu
Global Automotive Components and Supliers 2017 je jedinou výstavou v celé Evropě, kde se na jednom místě sejde okolo 600 výrobců a dodavatelů, kteří působí v oblasti automobilového průmyslu. Akce je přímo určená zejména pro společnosti z oblastí OEM, Tier 1S, 2S a 3S.

Výstava není přístupná veřejnosti, zúčastnit se jí mohou pouze zástupci společností, které se pohybují nebo mají přímou vazbu na automobilový průmysl. Provozovatel výstavy očekává, že na akci dorazí okolo 11 tisíc těchto odborníků z více než 50 zemí.

O výstavišti
Výstaviště Stuttgart Messe, kde bude Global Automotive Components and Supliers probíhat, patří mezi jedno z nejlepších výstavních prostor v celé Evropě. Unikátní je zejména svou dopravní infrastrukturou. Nachází se v těsné blízkosti letiště, má přímé napojení na dálnici A8 a magistrály B27. Do centra Stuttgartu se je možné asi za 20 minut dostat také díky vlakové dopravě.