Česká zbrojovka obdržela certifikát Top Rating

31.10.2016

Česká zbrojovka a.s., jejíž součástí je také divize CZ-AUTO, se stala součástí elitní skupiny českých a slovenských firem. Získala totiž certifikační ocenění Top Rating, na které dosáhnou pouze dvě procenta nejkvalitnějších firem, které splňují přísná certifikační kritéria.

Hodnocení dle metodiky Dun & Bradstreet zvyšuje prestiž firmy na podnikatelském trhu nejen v České a Slovenské republice. Oceňuje její stabilitu, solventnost a důvěryhodnost a vydává doporučení, že obchod s touto společností je na minimální úrovni rizika. Ocenění mohou získat firmy, které získaly hodnocení rizikového faktoru D&B Ratingu na nejvyšší možné hodnotě „1“ a udržely si jej nepřetržitě po dobu minimálně 12 měsíců.

Řadu let je D&B Rating uznáván jako přední prediktivní ukazatel odhadu rizik firem po celém světě a jejich možného bankrotu s výhledem na 12 měsíců. Tato jedinečná schopnost D&B ratingu chrání před potenciálními problémy s peněžními toky a dává velkou možnost upravit firmám obchodní podmínky pro své zákazníky a strategické dodavatele tak, aby včas předešly značným finančním ztrátám.

Samotný D&B Rating se skládá ze dvou částí – finanční síly, vypočtené z vlastního kapitálu nebo základního jmění, a z rizikového faktoru, který nastiňuje pravděpodobnost úspěchu obchodní transakce vzhledem k velikosti rizika možného bankrotu subjektu. D&B Rating je v databázi D&B denně aktualizován na základě množství pečlivě získávaných informací, které jsou zpracovávány na základě interního D&B procesu DUNSRight™.