Automobilová výroba získala novou pračku

3.10.2018

Technologický park v automobilové výrobě CZ-AUTO se rozrostl o novinku. Je jím pračka Mafac Java, záplavové odmašťovací zařízení na vodní bází s vakuovým sušením.

Pračka vyniká hlavně patentovaným vícestranným postřikovacím systémem s protichůdně rotujícím tryskami. Technologie nabízí možnost dvojstupňového procesu (praní + oplach). Postřikově-zaplavovací čištění Mafac Java zajišťuje v našem případě kompletní odstranění povrchového povlaku obráběných fitinků. Tento povlak je tvořený chladicím mazivem, třískami a drobnými částicemi z předchozí výrobní operace. Technologie pračky garantuje vyčištění součástek na nejvyšší možnou úroveň, zároveň také dochází k eliminaci zahřívání materiálu, což by mohlo mít potenciální negativní vliv na výsledky měření. Čištění i vysoušení proto probíhá za nízkých teplot. Neméně důležitou přidanou hodnotou je také rychlost čistícího procesu.

S touto pračkou už má CZ-AUTO své zkušenosti. Stejná značka je totiž spolu se Summa IS 2 využívána na úseku letecké výroby. Na úseku automotive pak nová pračka Mafac Java nahradí zařízení Summa IS 2 a zařadí se po bok dalších dvou odmašťovacích technologií, které tento provoz využívá (Dürr Ecoclean universal 81P a Pero R1).

Tags: , ,